13 miejsce na Finałach Światowych Odysei Umysłu w USA

W tym roku podczas Finałów Światowych Odysei Umysłu w amerykańskim kampusie uniwersyteckim Michigan udział wzięło 850 drużyn, w tym 30 z Polski, które startowały w 18 kategoriach. Przez trzy kolejne dni drużyny prezentowały swoje talenty przed sędziami i publicznością. Nasza drużyna wypadła znakomicie, startując z problemem nr 2, w pierwszej kategorii wiekowej zdobyła 13 miejsce.
Gratulujemy !

IMG-20170526-WA0023

Olimpiada ogólnopolska „Olimpusek” – wyniki sesji wiosennej

W zintegrowanym sprawdzianie wiadomości „Olimpusek” Alicja  oraz Lidia z IIb zajęły 15 miejsca na 5651 osób z klas drugich z całej Polski,

natomiast w teście z języka angielskiego Alicja z IIb zajęła 11 miejsce na 4802 uczestników z całej Polski.

Serdecznie gratulujemy.

Olimpiada ogólnopolska „Olimpusek” – wyniki sesji zimowej

W zintegrowanym sprawdzianie wiadomości „Olimpusek” dla klasach I-III wzięło udział około 30 tysięcy dzieci z całej Polski. Uczniowie z naszej szkoły zdobyli następujące miejsca:

miejsce laureat klasa
8 Paulina II a
11 Alicja II b
12 Julia II b
14 Lidia II b

Ogólnopolski Finał Odysei Umysłu

Drużyna Szkoły SOKRATES została Laureatem pierwszego stopnia w Ogólnopolskim Finale Odysei Umysłu zakwalifikowała się do Finału Międzynarodowego w USA.

Grupa Odyseuszy, którą tworzą uczniowie klasy piątej zaangażowała się w problem „Robota dla dziwno-bota”. Pewna rodzina sprowadza do domu „dziwno-bota” – robota uczącego się ludzkich czynności przez obserwację. Zespół miał za zadanie przygotować oraz zaprezentować autorskie przedstawienie, w którym skonstruowany przez nią dziwno-bot – podpatrując ludzi przy ich zajęciach – opanuje umiejętność robienia czterech różnych rzeczy tak jak człowiek.

Uczniowie tworzący drużynę, którzy w tym roku po raz pierwszy przystąpili do projektu to: Ewa, Zuzia, Amelka, Julka, Hania, Dominik i Adam. Stworzyli i odegrali oryginalny spektakl, w którym zaprojektowany, zbudowany i sterowany przez nich dziwno-bot przyjął zachowania ludzi.

Uczestnicy mieli możliwość wykorzystania swoich talentów i kreatywne ich zastosowanie. Wszystkie drużyny zaprezentowały się fantastycznie.

Gratulujemy Odyseuszom oraz trenerom i kibicujemy w dalszych staraniach.

Regionalne eliminacje Odysei Umysłu

W dniu 12 marca 2017 r. w Gdańsku odbyły się regionalne eliminacje  Odysei Umysłu.

Z naszej szkoły udział w konkursie wzięły udział cztery drużyny z klasy : IIIa, IIIb, V oraz VI. Trzy drużyny zakwalifikowały się do Finału Ogólnopolskiego.

Gratulujemy wspaniałych występów.

W XXI KONKURSIE „SZOPKI BOŻONARODZENIOWE 2016”

klasa V zdobyła I miejsce

klasa III B otrzymała wyróżnienie

Gratulujemy!

Uczennica klasy V Zuzanna zdobyła I miejsce w MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE „GDAŃSK MIASTEM PRZYJAZNYM DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH”

Uczeń  klasy VI Tymon zdobył II miejsce w KONKURSIE NA PREZENTACJĘ MULTIMEDIALNĄ O TEMATYCE PATRIOTYCZNEJ.

Zespół  KLUB SOKRATESA zdobył wyróżnienie w KONKURSIE PIOSENKI I PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ.

Uczennica klasy V Zuzia oraz uczeń klasy VI Tymon otrzymali STYPENDIUM ZA WYBITNE OSIĄGNIĘCIA W NAUCE PRZYZNANE PRZEZ DYREKTORA SZKOŁY.

Uczeń  klasy VI Tomek otrzymał JEDNORAZOWE STYPENDIUM PREZYDENTA MIASTA GDAŃSKA ZA WYBITNE OSIĄGNIĘCIA W SPORCIE W ROKU SZKOLNYM 2015/2016.

Uczeń  klasy VI Tymon otrzymał JEDNORAZOWE STYPENDIUM PREZYDENTA MIASTA GDAŃSKA ZA WYBITNE OSIĄGNIĘCIA W NAUCE W ROKU SZKOLNYM 2015/2016.

Uczeń klasy V Kaj zdobył I miejsce w OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE JĘZYKA ANGIELSKIEGO W SŁUCHANIU ZE ZROZUMIENIEM THE BAT KID.

Uczniowie klasy V Jan, Cyprian, Łukasz, Tymon, Patryk, Milan i Tymon zdobyli II miejsce w REGIONALNYM FINALE ODYSEI UMYSŁÓW oraz 12 MIEJSCE W OGÓLNOPOLSKIM FINALE.

Uczniowie klasy IV Zofia i Wojtek oraz klasy II Marcin i Igor zdobyli wyróżnienia w 7 EDYCJI WIELKIEGO MARATONU CZYTELNICZEGO.

Uczeń klasy V Tymon otrzymał tytuł LAUREATA W OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADZIE PRZEDMIOTOWEJ Z PRZYRODY.

Uczniowie klasy V Julia i Cyprian zdobyli wyróżnienie w MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE MATEMATYCZNYM KANGUR MATEMATYCZNY.

Uczennica klasy I Julia zdobyła III miejsce w MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE PRZYRODNICZO-PLASTYCZNYM ,,SPOTKANIE Z MRÓWKAMI”.

Uczennica klasy I Paulina oraz uczeń klasy II Marcin zdobyli wyróżnienie w WOJEWÓDZKIM KONKURSIE ,,PRZYJACIELE ŚW. MIKOŁAJA”.

Uczennice klasy II Aleksandra i Lena zdobyły wyróżnienie w WOJEWÓDZKIM KONKURSIE JEM OWOCE I WARZYWA BO TO DOBRZE NA MNIE WPŁYWA w kategorii oryginalność.

Uczeń klasy II Stanisław zdobył II miejsce w WOJEWÓDZKIM KONKURSIE CICHEGO CZYTANIA ZE ZROZUMIENIEM.

Uczeń klasy V Aleksander zdobył II miejsce w IV TURNIEJU SZACHOWYM O PUCHAR POMORSKIEJ AKADEMII SZACHOWEJ grupa 1400.

Zespół wokalny KLUB SOKRATESA zdobył I miejsce w IX WOJEWÓDZKIM KONKURSIE PIOSENKI O BEZPIECZEŃSTWIE RUCHU DROGOWEGO.

Uczniowie klasy III Weronika oraz Ignacy zdobyli wyróżnienie w MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE MATEMATYCZNYM KANGUR MATEMATYCZNY.

Zespół wokalny KLUB SOKRATESA zdobył wyróżnienie w 12 WOJEWÓDZKIM KONKURSIE WOKALNYM KOLĘD I PASTORAŁEK ,,NAD ŚWIATEM CICHA NOC”.

Uczennice klasy III Wiktoria i Hanna zdobyły I miejsce w WOJEWÓDZKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM ,,JEM OWOCE I WARZYWA BO TO DOBRZE NA MNIE WPŁYWA”.

Uczennica klasy II Emila zdobyła wyróżnienie w I EDYCJI WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU PRZEMALOWUJEMY DZIEŁA MISTRZÓW.

Klasa II i III brały udział w tegorocznej edycji konkursu ,,WIELKI MARATON CZYTELNICZY”. W konkursie uczestniczyło 1649 uczniów z 62 szkół. Poniżej wyniki naszych uczniów.

LAUREACI (160-157 pkt)

1. Tomek W.- klasa III – I miejsce w Konkursie ,,WIELKI MARATON CZYTELNICZY” 160 pkt.

2. Jan C.- klasa III- V miejsce w Konkursie ,,WIELKI MARATON CZYTELNICZY” 158 pkt.

4.Zofia J.- klasa II 146 pkt.

Uczeń klasy V Gerard zajął III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Krasomówczym ,,WIELCY TEJ ZIEMI”.

IMG_3521

Uczniowie klasy I zajęli I miejsce w Konkursie Akademia Gdańskich Lwiątek w kategorii ,,KAMIENICZKA GDAŃSKA”, zaś uczniowie klasy II miejsce II w kategorii ,, HERB GDAŃSKA”.

1450_0011449_001

Uczniowie klasy III zdobyli wyróżnienia w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym KANGUR w kategorii maluchy- klasa III szkoły podstawowej. Maksymalna ilość punktów do zdobycia wynosiła 120.

Cyprian M.- 91,25 punktów

Patryk T.- 86,25 punktów

Jan C.- 77,00- punktów

Uczeń klasy III Aleksander zajął II miejsce w Wojewódzkim Turnieju Szachowym WIOSNA 2014.

Uczennica klasy II Ewa zajęła II miejsce w II Wojewódzkim Konkursie na Grafikę Komputerową – „Komputerowa Pisanka – 2014”. Na konkurs nadesłano 226 prac z różnych szkół województwa pomorskiego.

Uczeń klasy III Tymon zajął III miejsce, a uczennica klasy IV Jagoda wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy ,,Nasz Bałtyk”. W konkursie uczestniczyło 23 uczniów z różnych szkół.

Uczennica klasy V- Natalie z Niepublicznej Szkoły Podstawowej SOKRATES zajęła II miejsce w zawodach pływackich VI Edycji Gdańskich Wiosennych Zawodów w Pływaniu. Zawody odbyły się 9 kwietnia 2014 r.

pływanie 3

Zespół wokalny KLUB SOKRATESA z Niepublicznej Szkoły Podstawowej SOKRATES

zajął III miejsce w VI Ogólnopolskim Konkursie Kolęd i Pastorałek.

zespół stroje

zajął I miejsce w X Wojewódzkim Konkursie Wokalnym Kolęd i Pastorałek Nad Światem Cicha Noc.

Serdecznie gratulujemy dziewczynkom oraz Pani Marzenie Trawka- Ostrowskiej!

zespół 1zespół 2

Uczennica naszej szkoły wśród najlepszych ,,Orłów ortograficznych” w roku szkolnym 2013/2014.

Uczennica klasy V  – Weronika, zajęła III miejsce w Wojewódzkim Konkursie Ortograficznym